Dodatkowe pieniądze

Jak banki wyliczają zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa liczona jest na podstawie pierwszej raty. Jeśli więc zdecydujesz się na malejące, będziesz musiał wykazać o wiele wyższą zdolność kredytową, niż w przypadku rat równych. Co wpływa na zdolność kredytową?…Ocena Twojej zdolności kredytowej wpływa na to, czy zostanie przyznane Ci zobowiązanie, czy nie oraz na jakich warunkach będzie się to odbywać. Dlatego sprawdź, co bank bierze pod uwagę oraz jak poprawić tę ocenę. Zdolność kredytowa – co to jest?


200 zł

Kredyt hipoteczny krok po kroku – jak wnioskować o kredyt na mieszkanie?

Jaka zdolność kredytowa do kredytu hipotecznego? Zdolność kredytowa to ocena wiarygodności finansowej. Banki skupiają się na analizie ilościowej i jakościowej. Ta pierwsza koncentruje się na sytuacji finansowej wnioskującego….Jak ocenić zdolność kredytową? Warto skorzystać z kalkulatorów, które wyliczą ją za nas. Należy wpisać do nich wymienione wyżej dane, czyli dochody, wydatki, stałe zobowiązania, na jaki okres chce się wziąć kredyt itp.


kredyt-gotowkowy-a-chwilowka-roznice

Kredyt a pożyczka – czym się różni kredyt gotówkowy od chwilówki?

Do wyliczenia zdolności kredytowej bank potrzebuje informacji o dochodzie, zobowiązaniach comiesięcznych i wydatkach związanych z utrzymaniem. Jednak istotne jest także to, w jakim jest się wieku i ile osób liczy gospodarstwo domowe….Kluczowa dla banku jest przede wszystkim zdolność kredytowa. To, że chcesz pożyczyć 30 tysięcy złotych, nie oznacza, że tyle dostaniesz. Bank musi sprawdzić, ile zarabiasz i jakie są Twoje comiesięczne wydatki. Musisz mieć z czego zapłacić ratę kredytu.