Banknoty

RRSO – dlaczego jest ważne przy porównywaniu kredytów bankowych?

I tutaj trzeba zapamiętać trzy rzeczy: im krótszy jest okres spłaty, tym wyższe jest RRSO, im większa jest częstotliwość spłaty raty, tym wyższe będzie RRSO oraz kredyt z ratami malejącymi zawsze będzie mieć niższe RRSO, niż kredyt z ratami równymi….Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z kalkulatorów kredytów, które oprócz oprocentowania, prowizji i RRSO wskazują również, ile wyniesie całkowity koszt zobowiązania oraz jaka będzie wysokość rat. To pozwoli się lepiej zorientować w sytuacji.


Dodatkowe pieniądze

Jak banki wyliczają zdolność kredytową?

Jest to możliwe dzięki obniżeniu wysokości raty. I tutaj przechodzimy do trzeciej kwestii. Zdolność kredytowa liczona jest na podstawie pierwszej raty….Zaciągnij niedużą pożyczkę oraz kup sprzęt na raty, zamiast za gotówkę. Jeśli bank zobaczy, że regularnie spłacałeś poprzednie zadłużenia, wypadniesz korzystniej w jego ocenie.


koszty-kredytu-oprocentowanie-marza-prowizja

Koszty kredytu: marża, oprocentowanie, prowizja – co jeszcze?

To pierwsze sprawi, że przez cały okres kredytowania będziesz znał wysokość rat. Z kolei oprocentowanie zmienne dotyczy kredytów hipotecznych i może podlegać różnym wariacjom w okresie spłaty….Jest to jednorazowa opłata, najczęściej wliczana w koszt miesięcznej raty. Na rynku możesz spotkać także kredyty bez prowizji, jednak zanim zdecydujesz się na taką ofertę, dokładnie sprawdź jej szczegóły.