kredyt-konsolidacyjny-czy-warto

Czy warto zaciągać kredyt konsolidacyjny?

Wówczas pojawia się myśl o kredycie konsumenckim. Jak to z nim jest? Opłaca się? Czym jest kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny znajduje się w ofercie niektórych banków. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest to kredyt celowy….Na koniec kwestie formalne – zaciągając kredyt konsolidacyjny, wpływa się pozytywnie na swoją zdolność kredytową i ocenę w BIK. Unika się ryzyka, że nie spłaci się jakiegoś kredytu w terminie. Czy warto zaciągać kredyt konsolidacyjny?


Kobieta trzymające wachlarz pieniędzy

Praca za granicą i kredyt w Polsce – czy możliwy?

Większość Polskich banków nie oferuje z kolei innych kredytów jak w PLN, a kredytobiorca musi zarabiać w złotówkach. Kto może liczyć na kredyt w Polsce, zarabiając za granicą?…Oznacza to, że kredyt można otrzymać tylko w walucie, w której się zarabia. Głównym powodem tej nowelizacji było utrudnienie zaciągania przez Polaków mieszkających w kraju kredytów w obcych walutach.


Banknoty

RRSO – dlaczego jest ważne przy porównywaniu kredytów bankowych?

Porównanie kredytów bankowych a RRSO Czy niższe RRSO zawsze oznacza tańszy kredyt? Co to jest RRSO? RRSO to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Jest to wskaźnik, który pokazuje, jaki będzie całkowity koszt zobowiązania….Czy niższe RRSO zawsze oznacza tańszy kredyt? Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że choć porównywanie RRSO jest bardzo ważne podczas przeglądania kredytów bankowych, to mimo wszystko nie jest to wskaźnik idealny. Dlaczego?


Dodatkowe pieniądze

Jak banki wyliczają zdolność kredytową?

Przede wszystkim zamknij wszystkie karty kredytowe oraz kredyt odnawialny. Nawet jeśli z nich nie korzystasz, to dostępne limity uwzględniane są podczas wyliczania bieżącego zadłużenia. Spłać także wszystkie aktualne zobowiązania….Wystarczy podać w nich wymagane informacje dotyczące samego kredytu, a także Twojej sytuacji finansowej, by dowiedzieć się, w jakiej kwocie maksymalnie możesz dostać zobowiązanie. Oczywiście, to tylko symulacja, często jednak bywa pomocna. Jak poprawić zdolność kredytową?