Dodatkowe pieniądze

Jak banki wyliczają zdolność kredytową?

Banki, choć zwykle w podobny sposób wyliczają zdolność kredytową, to mogą brać pod uwagę nieco inne parametry. Dlatego jeśli w jednym miejscu Twój wniosek zostanie odrzucony, wcale nie oznacza to, że w innym banku również tak będzie….Dlatego sprawdź, co bank bierze pod uwagę oraz jak poprawić tę ocenę. Zdolność kredytowa – co to jest? Definicja zdolności kredytowej jest bardzo prosta – jest to ocena zdolności do spłaty całego zadłużenia w określonym czasie. Jak bank to sprawdza?


Kobieta trzymające wachlarz pieniędzy

Praca za granicą i kredyt w Polsce – czy możliwy?

Niestety odpowiedź nie napawa optymizmem, ponieważ na banki jest nałożone ograniczenie, które nie zezwala im udzielania zobowiązań finansowych osobom zarabiających w innej walucie niż PLN, o czym mówi nowelizacja przepisów i Rekomendacja S….Banki mają narzucone pewne ograniczenia, które mają być też zabezpieczeniem przed sytuacją podobną do tej, z frankiem szwajcarskim. Kredyty walutowe uznawane są za ryzykowne, dlatego znacząco utrudniono do nich dostęp i podano takie, a nie inne wytyczne.


Komputer i kalkulator

Jaką mam zdolność kredytową? Jak obliczyć zdolność kredytową?

Rzecz jasna banki biorą też pod uwagę inne kryteria, które dla nich są ważne. Chodzi między innymi o rodzaj umowy o pracę, czyli czy jest to zatrudnienie stałe, czy czasowe….Co istotne, choć większość instytucji finansowych analizuje kwestie zdolności kredytowej w podobny sposób, ich wewnętrzne regulaminy sprawiać, że jeden klient, sprawdzany przez dwa banki, może otrzymać zupełnie odmienne oceny.


kredyt-konsolidacyjny-czy-warto

Czy warto zaciągać kredyt konsolidacyjny?

Bywa tak, że banki dopuszczają opóźnienie do 14 dni, ale nie spłacając kredytu 30 dni, ma się marne szanse na to, że dostanie się kredyt konsolidacyjny. W sytuacji, gdy ma się ponad 5 zobowiązań do skonsolidowania, również nie opłaca się składać wniosku….Kredyt konsolidacyjny znajduje się w ofercie niektórych banków. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest to kredyt celowy. Środki z niego pozyskane przeznaczone są na spłatę innych zobowiązań. Tak więcej konsolidacja pomaga połączyć wiele rat w jedną.