Ile trzeba czekać na kredyt gotówkowy? Jak przyspieszyć procedurę?

Najczęściej o kredyt gotówkowy wnioskujemy w sytuacji, gdy nagle potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Właśnie dlatego tak ważny jest dla nas czas. Ile czeka się na środki? Jak długo trwa oczekiwanie na decyzję kredytową? Czy da się przyspieszyć procedurę przyznawania kredytu gotówkowego?

Szybki kredyt gotówkowy – czy możliwy?

Decyzja kredytowa to nieodzowny element procesu kredytowego. Niezależnie od tego, o jaki produkt bankowy się wnioskuje. Po złożeniu wniosku musi być on przeanalizowany a potencjalny kredytobiorca sprawdzony w bazach. Po sprawdzeniu konkretnego przypadku klient otrzymuje decyzję kredytową. Może być ona pozytywna lub odmowna.

Czy w związku z tym da się wziąć szybki kredyt? To zależy od wielu czynników. Istotne jednak w sytuacji, gdy chce się pożyczyć pieniądze, jest też to, by wybrać nie tylko szybką, ale i korzystną ofertę. W tym celu najlepiej porównać propozycje banków. Wnioskowanie o kredyt gotówkowy sprawdzony w porównywarce (bankier.pl) jest proste i szybkie, gdyż wystarczy jedno kliknięcie, by przejść na stronę z wnioskiem online.

Ile czeka się na decyzję kredytową?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ile trwa oczekiwanie na decyzję kredytową. Czas ten jest zależny od rodzaju kredytu, o jaki się wnioskuje. W przypadku kredytów hipotecznych oczekiwanie może wynosić nawet 2 miesiące. A jak długo trwa analiza wniosku o kredyt gotówkowy?

Ogromne znacznie ma to, w jakim banku kredytobiorca ubiega się o kredyt i jaką on ma politykę. Są instytucje, którym zależy na tym, by udzielać szybkich pożyczek, a są takie, które wnikliwie analizują każdy przypadek. Ogromne znaczenie na długość oczekiwania na kredyt ma więc sposób, w jaki funkcjonuje bank. Każda instytucja finansowa ma swoje procedury związane z przyjmowaniem i analizowaniem wniosków, a także z wypłacaniem środków.

Jak długo trwa weryfikacja klienta w banku?

Nie można zapomnieć i o tym, że również poziom skomplikowania sytuacji kredytobiorcy wpływa na proces wydawania decyzji. Znaczenie ma wiek, rodzaj, wysokość i regularność dochodów, sytuacja rodzinna, ilość, rodzaj i wysokość zobowiązań, dotychczasowa historia kredytowa. Szacuje się, że z tych powodów najszybciej kredyt można otrzymać w banku, w którym ma się założone konto osobiste, na które przychodzi wynagrodzenie, ale nie musi to być regułą.

Ile czeka się na weryfikację kredytu?

Można przyjąć, że czas oczekiwania na decyzję kredytową w sprawie kredytu gotówkowego trwa od kilku godzin do kilku dni. Warto przygotować się na to, że, nawet jeśli bank oferuje kredyt na kliknięcie, to wcale nie oznacza to, że w kilka minut otrzyma się pieniądze.

Warto wiedzieć, że na a szybkość procesu przyznawania kredytu gotówkowego, wpływa także pora dnia. Najlepiej jest wysłać wniosek w godzinach pracy banku. Nie bez znaczenia w przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku jest również dzień tygodnia. Chcąc wziąć kredyt online, często nie patrzymy na dzień. A to jest ważne. Jeśli wniosek jest wysłany w sobotę, to możliwe, że na decyzję trzeba będzie poczekać do poniedziałku lub wtorku.

Tylko firmy pozabankowe, które udzielają pożyczki chwilówki, pracują cały czas. W ich przypadku pora wysłania wniosku nie ma znaczenia. Wnioski rozpatrywane są automatycznie przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

To, co ważne w przypadku decyzji kredytowej to fakt, że wstępna decyzja kredytowa ma termin ważności. Należy więc pamiętać, by zmieścić się z podpisaniem umowy we wskazanym terminie, gdyż po wygaśnięciu wstępnej decyzji, konieczne będzie powtórzenie całej procedury wnioskowania o kredyt od nowa.

Jak przyspieszyć otrzymanie kredytu gotówkowego?

Jeśli zależy nam na czasie, musimy mieć świadomość, że da się nieco przyspieszyć procedurę wnioskowania i wydawania decyzji kredytowej. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim należy o to zadbać już na etapie wypełniania wniosku kredytowego. Konieczne jest jego prawidłowe wypełnienie, a także zgromadzenie wszystkich potrzebnych dokumentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest udać się do placówki lub zadzwonić na infolinię i dopytać.

Dzięki spełnieniu wszystkich wymagań formalnych, poprawnemu wypełnieniu wniosku i zgromadzeniu niezbędnych do weryfikacji dokumentów, można znacząco przyspieszyć procedurę rozpatrywania wniosku, a w efekcie – otrzymać decyzję kredytową. Zdarza się, że znacznie szybciej niż online, można otrzymać kredyt, udając się do placówki banku wraz z zaświadczeniem o zarobkach i dokumentem tożsamości.

Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

W większości przypadków w bankach czas oczekiwania na kredyt gotówkowy wynosi od około 24 do 48 godzin. Może się jednak wydłużyć. Właśnie dlatego zdecydowanie najlepszym wyborem, gdy zależy nam na czasie, jest złożenie wniosku o kredyt online w banku, w którym ma się konto ROR z dostępem do bankowości internetowej. W niej najczęściej już po zalogowaniu jest oferta kredytowa przygotowana specjalnie pod danego klienta. Taki kredyt można otrzymać nawet w 15 minut, ponieważ zaciąga się go w swoim banku, który ma dostęp do historii wpływów na konto osobiste.